Máte pocit, že po větší zátěži nebo při ranním vstávání jsou vaše klouby ztuhlé? Začínají pro vás být běžné denní aktivity jako vyběhnutí několika schodů, podřepnutí, práce na zahradě nebo psaní rukou obtížnější kvůli citlivosti a ztuhlosti kloubů? Na nic nečekejte a začněte jednat. Upravte svůj životní styl a objevte přírodní zázrak jménem kurkuma, který představuje velmi účinnou výživu na klouby. 

 

Přirozené opotřebení, přetížení související s těžkou fyzickou prací nebo sportovními aktivitami, zranění nebo zánět v oblasti kloubu – to vše jsou možné příčiny snížené pohyblivosti kloubů. Potíže se většinou vyskytují u starších osob, mohou ale postihnout i mladší ročníky, např. po dlouhé imobilizaci po zranění nebo v důsledku příliš intenzivního cvičení.

Jak ulevit namáhaným kloubům?

výživa na klouby

Možná vás to překvapí, ale při problémech s citlivostí a ztuhlostí kloubů vám nepomůže ležení na gauči. Vsaďte na pohyb a vhodné cvičení. Při fyzických aktivitách se váš kloubní aparát efektivně protáhne a uvolní se stažené svaly a šlachy v okolí kloubů. Především se lépe rozprostře kloubní (synoviální) tekutina. To je pro správně fungující klouby zásadní, protože kloubní tekutina zvlhčuje styčné plochy kloubů, zmírňuje jejich tření a vyživuje kloubní chrupavku. Cvičení nemusí být zpočátku příjemné, ale je třeba vytrvat, protože pro udržení nebo obnovení normální funkce kloubů, je zcela nezbytné.

Pro dobře fungující klouby je důležitá také zdravá výživa, která pomůže shodit nadbytečné kilogramy a zároveň dodá potřebné živiny. Doporučovány jsou potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny, vápník a vitamín E. Vašemu tělu mohou také prospět vhodné doplňky stravy, kvalitní výživa na klouby nebo prověřené přírodní látky, např. kurkuma. Ty doplní další látky, které mohou přispět k tomu, aby pohybový aparát zůstal v dobré formě.

kurkuma - výživa na klouby

Kurkuma: neobyčejná přírodní látka a výživa na klouby

Kurkuma není jen oblíbené koření známé z asijské kuchyně. V ájurvédě, nauce o životě a dlouhověkosti je pro své vlastnosti používána již tisíce let. Západní medicína kurkumu a její přínosy pro lidský organismus objevila teprve nedávno. Několik klinických studií prověřilo účinky kurkuminu, aktivní složky obsažené v oddenku kurkumy, při zánětu, citlivosti a snížené pohyblivost kloubů. Kurkumin je přírodní antioxidant s protizánětlivými účinky. Má vliv na pohyblivost kloubů a rovněž na opotřebení kloubních chrupavek.

Jak dopřát tělu kurkumin

Užívání kurkumy jako přírodní alternativy se vyznačuje velmi malým rizikem nežádoucích účinků. Lze ji užívat dlouhodobě, aniž by došlo k podráždění žaludku. Negativem je, že přírodní kurkumový prášek se ve střevě velmi špatně vstřebává. Přidat špetku do jídla tedy rozhodně nestačí. Místo toho je vhodnější užívat speciální přípravky, které obsahují kurkumin, aktivní látku získanou z oddenku kurkumy, ve formě, již dokáže náš organismus využít. Pokud tedy hledáte kvalitní přírodní výživu na klouby, podívejte se například na Flexofytol, který obsahuje ideální koncentraci kurkuminu s vynikající vstřebatelností.